| Manufacturer | ESX |
|---|---|
| Model | SXE250.4 |
| Number of channels | 4-channels |
| Power 4 Ohms (RMS) | 4 x 150 W |
| Power 2 Ohm (RMS) | 4 x 250 W |
| Power in Bridge 4 Ohm (RMS) | 2 x 500 W |
| Signal to noise ratio | 90 dB |
| Distortion factor (THD) | < 0,5% (1 kHz) |
| High pass filter HPF | 10 – 250 Hz @ 12 dB |
| Hi-input | da + autostart |
| Bassboost | 0 – 12 dB |
| Dimensions | 220 x 53 x 460 mm |
| Warranty in years | 1 |






