| Manufacturer | SounDigital |
|---|---|
| Model | SD1600.1 EVO5.0 1OHM |
| Number of channels | 1-channel |
| Power 4 Ohms (RMS) | 1 x 697 W |
| Power 2 Ohm (RMS) | 1 x 1056 W |
| Power 1 Ohm (RMS) | 1 X 1600 W |
| Signal to noise ratio | 93,7dB |
| Damping factor | >2000 |
| Subsonic filter (Hz) | 5Hz – 80Hz |
| Hi-input | da + autostart |
| Bassboost | 0dB – 12dB @ 50Hz |
| Dimensions | 13,6cm x 18cm x 5,48cm |
| Warranty in years | 1 |
Amplifier SounDigital SD1600.1 EVO5.0 1OHM
279,00 €
In stock
SKU: SD1600.1EVO5.01OHM Categories: 1-channel, Amplifiers
Additional information
Zadnje ogledani artikli
-
Amplifier ESX QE900.4
399,00 € -
Amplifier ESX QE1200.4
599,00 €












