Amplifier Vibe POWERBOX250.2-V0
179,99
In stock
SKU: POWERBOX250.2-V0 Categories: ,
Description
VIBE POWERBOX250.2-V0: Powerbox 1400 Watt 2 Channel Amplifier
Key Features:
  • RMS @ 4Ω Stereo: 2 x 250W
  • RMS @ 2Ω Stereo: 2 x 350W
  • RMS @ 4Ω Mono: 1 x 700W
  • Maximum Power: 1400W
  • Frequency Response: 20Hz – 20kHz
  • Class AB Power Amplifiers for improved sound quality
  • Onboard Active Crossovers for precise audio control
  • High Level Input with Auto Turn on Function for easy operation
  • Variable Bass Boost Circuit for enhanced low-end performance
  • Anodised Extruded Aluminium Heatsink for superior heat dissipation
  • Bridgeable Channels at 4 Ohm for flexibility in setup
Additional information
Proizvajalec
Model
POWERBOX250.2-V0
Število kanalov
Moč 4 Ohm (RMS)
Moč 2 Ohm (RMS)
Moč v Bridge 4 Ohm (RMS)
Frekvenčni odziv
High pass filter HPF
50 Hz – 4000 Hz
Low pass filter LPF
50 Hz – 4000 Hz