| Manufacturer | ESX |
|---|---|
| Model | VE42 |
| Type | Coaxial |
| Size cm (inch) | 10 cm (4") |
| RMS rated power (W) | 60 |
| Maximum power (W) | 120 |
| Impedance (Ohm) | 4 |
| Mounting diameter | 95 mm |
| Installation depth | 49 mm |
| Warranty in years | 1 |
| Manufacturer | ESX |
|---|---|
| Model | VE42 |
| Type | Coaxial |
| Size cm (inch) | 10 cm (4") |
| RMS rated power (W) | 60 |
| Maximum power (W) | 120 |
| Impedance (Ohm) | 4 |
| Mounting diameter | 95 mm |
| Installation depth | 49 mm |
| Warranty in years | 1 |