| Manufacturer | SounDigital |
|---|---|
| Model | SD1200.2 EVO5.0 2OHM |
| Number of channels | 2-channels |
| Power 4 Ohms (RMS) | 2 x 262 W |
| Power 2 Ohm (RMS) | 2 x 396 W |
| Power 1 Ohm (RMS) | 2 X 600 W |
| Power in Bridge 4 Ohm (RMS) | 1 X 792 W |
| Power in Bridge 2 Ohm (RMS) | 1 X 1200 W |
| Signal to noise ratio | 91dB |
| Damping factor | > 200 |
| High pass filter HPF | 80Hz |
| Hi-input | da + autostart |
| Dimensions | 13,6cm x 17cm x 5,5cm |
| Warranty in years | 1 |
Amplifier SounDigital SD1200.2 EVO5.0 2OHM
249,00 €
In stock
SKU: SD1200.2EVO5.02OHM Categories: 2-channels, Amplifiers












