| Manufacturer | Edge |
|---|---|
| Model | EDB1000.1-E9 |
| Number of channels | 1-channel |
| Power 4 Ohms (RMS) | 1 x 400 |
| Power 2 Ohm (RMS) | 1 x 650 |
| Power 1 Ohm (RMS) | 1 x 1000 |
| Frequency response | 15Hz – 250Hz |
| Frequency range | 15Hz – 250Hz |
| Hi-input | da + autostart |
| Dimensions | 46mm x 275mm x 205mm |
| Warranty in years | 1 |








