| Manufacturer | Ground Zero |
|---|---|
| Model | GZIA 2.240 |
| Number of channels | 2-channels |
| Power 4 Ohms (RMS) | 2 x 150 W |
| Power 2 Ohm (RMS) | 2 x 240 W |
| Power in Bridge 4 Ohm (RMS) | 1 x 480 W |
| Signal to noise ratio | > 101 dB |
| Distortion factor (THD) | < 0.02% |
| Damping factor | > 100 |
| High pass filter HPF | 40 Hz – 3000 Hz (12 dB/oct) |
| Hi-input | da + autostart |
| Dimensions | 192 x 49 x 284/312 mm |
| Warranty in years | 1 |








